Rólunk

A Szentágothai János Kutatóközpont a PTE korszerű, nemzetközi tudományszervezési és menedzsment normák szerint kialakított új intézménye, amely az élettudományi, élettelen természettudományi, valamint környezettudományi oktatás...

Tovább

Bejelentkezés

Bejelentkezés egyetemi azonosítóval


PTE Szentágothai János Junior Kutatócsoportvezető Program

A Pécsi Tudományegyetem tudományos rektorhelyettesi keretéből finanszírozott felhívás célja olyan tehetséges, a nemzetközi tudományos életben is már bizonyított kutatók ígéretes kutatási tevékenységének támogatása, akik 2017. január 1. után szereztek tudományos fokozatot és saját, önálló felfedező kutatási témájukat kívánják elindítani, önálló kutatócsoportot kívánnak létrehozni a Szentágothai János Kutatóközpontban. A pályázati program elsősorban fiatal tudományos kiválóságok fejlődését kívánja elősegíteni, támogatva őket sikeres OTKA STARTING, LENDÜLET, illetve ERC STARTING grant elnyerésére, ezáltal növelve a Pécsi Tudományegyetem hazai és nemzetközi elismertségét.

A pályázatokat a PTE Tudományos rektorhelyettese, az SzKK Elnöke és Tudományos igazgatója, valamint az SzKK Tudományos Tanácsa (SzKK-TT) bírálja el és rangsorolja.

Pályázók köre:

Pályázatot nyújthat be minden olyan 2017. január 1. után tudományos fokozatot szerzett kutató, aki:

  • vállalja, hogy az SzKK-ban junior kutatócsoportot hoz létre, 
  • kutatásaihoz az SzKK műszerparkját, infrastruktúráját használja,
  • kutatócsoportjával a harmadik év vége előtt OTKA STARTING, LENDÜLET, vagy ERC STARTING grant pályázatot nyújt be.

A támogatás időtartama és összege:

A támogatás időtartama 36 hónap, összege évi bruttó 30.000.000 forint, amely tartalmazza a junior kutatócsoportvezető és kutatócsoport-tagjainak bérét és járulékait, valamint a tudományos tevékenységéhez szükséges dologi kiadásokat. 

Beszámolási kötelezettség, vállalások: 

1. A nyertes pályázó vállalja, hogy

  • a támogatási időszakra kutatási tervet készít, melyben meghatározza az időszak kutatási céljait, értékelési indikátorait, melyek összhangban vannak az Egyetem indikátoraival,
  • további kutatási tevékenységét szorosan az Egyetem és az SzKK stratégiai céljaihoz kötődve végzi, minden tudományos közlésében a SzKK-t feltünteti,
  • aktívan részt vesz mind a hazai, mind pedig a nemzetközi kutatási pályázatokban,
  • aktív publikációs tevékenységet végez, részt vesz a hazai és nemzetközi konferenciákon,
  • éves beszámolót készít, illetve a támogatási ciklus zárásával záróbeszámolót nyújt be.

Mind az éves beszámolókat, mind pedig a záróbeszámolót az SzKK-TT értékeli az SzKK kutatási és innovációs irányvonalának, stratégiájának figyelembevételével.

2. Támogatási összeg megvonása:

Az éves kutatói beszámoló értékelésének ismeretében, az SzKK-TT indokolt esetben (pl.: indikátorok, elvárások elmaradása) mérlegelheti a támogatási összeg megvonását. Felfüggesztést, megvonást vonhat maga után, ha a kutató:

  • nem készül és kerül leadásra publikáció, közlésben nem jeleníti meg a Kutatóközpontot,
  • az általa elkészített kutatási tervben meghatározott célok, indikátorok nem teljesülnek,
  • nem mutat aktivitást kutatási pályázatokban (nem ad be pályázatot). 

A nyertes pályázóknak nyilatkozatot kell tenniük arról, hogy a vállalások nem, vagy nem megfelelő teljesítése esetén a megítélt támogatás felfüggesztésre vagy megvonásra kerülhet.

3. Támogatási időszak megszakítása

A támogatási időszakot maximum két alkalommal, alkalmanként maximum három hónapos időtartamra lehet megszakítani (pl.: tudományos külföldi vagy hazai tanulmányút). Ez idő alatt a támogatási összeg folyósításra kerül. Tartós távollét esetén (több mint három hónap), a támogatási időszak megszakítása alatt a támogatási összeg nem kerül folyósításra. A támogatási időszak bármely típusú és időtartamú megaszakításáról a támogatott kutatónak bejelentési kötelezettsége van (ez tartalmazza a megszakítás hosszát, pontos dátumát és célját).

Pályázati anyag benyújtása:

A pályázati anyagot egy példányban nyomtatva szükséges benyújtani a SzKK Titkárságára (SzKK, A épület, 2. emelet, 212-es szoba). A pályázati anyagot továbbá egy példányban elektronikusan is el kell küldeni Berta Zsófia részére (berta.zsofia@pte.hu). A pályázat leadási határideje: 2024. december 31. A pályázók meghallgatáson vesznek részt. A pályázat eredményéről a nyerteseket írásban értesítjük. A pályázat megkezdésének legkorábbi dátuma: 2025. március 1.

A pályázathoz a következő dokumentumokat szükséges csatolni:

  • a pályázó tudományos önéletrajza
  • publikációs lista (tartalmazza az egyes publikációk IF értékeket és a független hivatkozások számát – a publikációkhoz tartozó hivatkozások pontos jegyzékét nem kell csatolni)  
  • előadások, konferenciák jegyzéke
  • tudománymetriai adatok
  • eddigi tudományos eredmények ismertetése röviden (max. 2000 karakter, szóköz nélkül)
  • a pályázati téma bemutatása, tudományos terv ismertetése éves bontásban (max. 5000 karakter, szóköz nélkül)
  • két független ajánlólevél
  • PhD oklevél másolata